Alanya’da Açıköğretim Lisesi sınavına yaklaşık 40 öğrenci türbanlı olarak katıldı. Öğrenciler tuttukları otobüsle toplu olarak geldiler

TEOMAN ERİŞ Antalya DHA

Alanya’da, önceki gün yapılan Açıköğretim Lisesi sınavına yaklaşık 40 öğrenci türbanla katıldı. Türbanlı öğrencilerin Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi binasına tuttukları otobüsle toplu gelmeleri ve birlikte hareket etmeleri dikkat çekti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu, Açıköğretim Lisesi ikinci dönem sınavına girenlerin kendi öğrencileri olmadığı için kılık kıyafetlerine müdahale etme yetkilerinin bulunmadığını söyledi. (daha&helliip;)

Reklamlar

Tesettür, şer’an örtülmesi gereken yerleri örtmek demektir.

Bir kimsenin örtmesi gereken ve başkasının bakması haram olan yerlerine avret yeri denir.

Örtünmenin gâyesi, başkasının bakışlarından korunmak ve ırzı, meşrû olmayan isteklerden sakınmaktır. İnsandaki edeb ve hayâ duygusu, örtünmeyi gerektirir. Örtünmede asıl gâye, Cenâb-ı Hakk’ın rızâsını kazanmak olmalıdır. (daha&helliip;)

Özellikle birkaç yıldır sürekli olarak batı medyasında, İslami hicap aleyhinde hummalı çalışmalar yapılmaktadır. Durmadan televizyonlarda; sözde modern, medeni bir şekilde açık giyinmiş, mutlu ve kültürlü bir grup kadın muhabirin, baskı altındaki, siyahlar içerisinde ve hayata dair tüm umutlarını yitirmiş gibi gösterilen Müslüman kadınlarla yaptıkları röportajlar ve haberler yayınlanmaktadır. Göstermek istedikleri; hicaplı kadınların, erkekler tarafından kısıtlandıkları, en doğal haklarından mahrum bırakıldıkları ve sorunlar içerisinde, ümitsizce yaşamlarını sürdürdükleridir. (daha&helliip;)