”Gelmiş geçmiş dinlerin içinde en mütekamili İslâm dinidir.’‘(M.K.Atatürk)

Doğrusu ilk kez yazıma başlık bulmak da zorlandım.Çünkü bu zamana kadar sıkça gündeme gelmiş,tartışılmış bir konu…

İnsanımız çözüm üretmeye pek meraklı.İşin kötüsü merakı ve çabası çözüm için yeterli değil.Sonuçsuz kalan tartışmalar,gel gitler…Kimilerinin derdi ise;ortaya attıkları dayanaksız, sadece ve sadece kendi hayâl dünyalarında canlandırdıkları, oradan buradan toplama bilgilerle kafa bulandırma mücadelesi…

Sıkma baş nedir ?

Bu ifade,bazı fikir yobazlarının uydurduğu ve bir tarifden ziyade muhatabı itici kılmak adına sarf edilmiş bir lakap…Buna benzer başka ifadelerde mevcut…

Kafasına esen,çarpık ifadelerle dolu,fikirden yoksun,çıfıt dükkanı misali mailler yolluyor sağa sola !
İnsanlar kendilerinin nasıl olması gerektiğini bilemezmiş gibi !
Örtülü bayanlara önce türbanlı dendi.Şimdide sıkma baş lakabını uygun görüyorlar…

Şu sıralar insanlara, malzemesi sıkma baştan ibaret itici mailler yollanıyor.Empoze edilen ise ; ”Aman sen yobazlara aldanma.Sıkma baş olma.Atatürk’ün yaşamını ve hedeflerini iyi oku…” gibi ifadeler…

Asıl,Atatürk’ü fütursuzca paravan olarak kullanan budalalara şu sözlerini hatırlatırım :
”Cumhuriyet,ahlâki fazilete dayanan bir idaredir.”

Türk kadınının örtüsüne el uzatmayın,o zaman ondan vatan için her türlü fedakârlığı isteyin.”

Atatürk’ün sahip olduğu vizyondan kendilerine pay çıkartarak sözde çağdaşlıklarına yol bulmaya çalışan sıkma beyinlilere sanırım bu söz.. Atatürk vizyon sahibi olmasaydı bu sözü o zamanlar sarf etmezdi…! Evet,sıkma beyinli olmaktansa sıkma baş olmayı yeğ tutarım Gülümseme

Örtülü hanımefendilere dil uzatan şahıslar Latife ve Zübeyde hanımıda çiğnediklerini unutmasınlar !
Atatürk kimsenin tekelinde değildir !!
Salt kendi çarpık düşüncelerini insanlara enjekte etmek için,Atatürk’ü paravan telâkki edenler,şunu da unutmasınlar ki;içinde samimiyetin barınmadığı hiç bir girişim sonuç vermez !

Ne dinimizde,nede örfümüzde sıkma baş yada türban kelimesi yoktur…Eski yazılarımdan birinde belirtmiştim;türban Fransızca bir kelimedir.Fransız kadınların kullandığı bir aksesuardır…Dillere pelesenk edildi ve en sonunda siyasi simge olduğu iddia edildi !

Daha neyin ne olduğunu bilmeyen bu fikir cellatları,ileriye,daha ileriye gitmek istiyorlar da sıkma baş olarak adlandırdıkları insanlar mı tökezletiyor ayaklarını !

Dindar Türk kızlarına sıkma baş gibi saçma sapan isimler takarak sağa sola mailler yollayacağınıza,onlara yani bir nevi NAMUSUNUZA,SOYUNUZA,ŞEREFİNİZE SAHİP ÇIKSANIZA !

Üniversitede,kafası açık pkk li cici kızlar,stand açıyorlar ! Üniversitelerde pkk lı cici terörist hanımefendiler(!) burslarla okuyor,ağırlanıyor !!!

Siz oturunda bunlar için kampanyalar başlatın eğer yüreğiniz varsa !!
Oğuzları,Fatihleri,Yavuzları doğuran şerefli kızlarımızla uğraşarak birilerinin gözünde daha da küçük düşmeyin !

Halâ sıkma baş,türban….!!! Siyasi simgeymiş……Ayaklara takılanlar; kompleksli zavallıların zanlarından başka bir şey değil….Yazık…Çok yazık…

Türk kızları metalaştırılıyor ! Objeleştiriliyor ! Atatürk ahlâklı olmayı öğütler.Mütemadiyen ahlâktan dem vurur…Örtülü insanlara saygısızlık etmemiş…Bilakis söylediği ve günümüze kadar ulaşmış sözlerindende anlaşılacağı üzre;Türk kadınının hassasiyetini işaret etmiş ve bu noktada da dikkatli olunmasını işaret etmiştir !!! Anlayana tabii !!!

pkk lı öğrenciler el üstünde !
Prof.Dr. Türkan Saylan ın Başkanlığını yaptığı(bu kişi aynı zaman da YÖK üyesi !) ÇYDD’nin şube başkanı Metin Önal ın sözleri : ”pkk lı bir öğrenci ile karşılaşırsam,ona daha çok ilgi ve alâka gösteririm…Burs verdiğimiz öğrenci pkk lımı değil mi diye bir ayırım yapmıyoruz…”

Türkan Saylan ın sözleri:”Türbanlı öğrenci üniversitede okuyamaz…”

Ne güzel açıklamalar değil mi !!! Bunlar da anlayana !!
pkk lılar,inançlı Türk kızlarının alınmadığı okullar da okusun,iş sahibi olsun…İlerlesin,ilerlesin….Sonrada ”bunlar nereden çıkıyor…” diye hayıflanmasın kimse…Önce kime tepki verilmesi gerektiğini öğrenmek gerek…Bizi neyin yıktığının bilincine varmak gerek…

Birileri halâ ve halâ pkk lılara prim verircesine kızlarımıza sıkma baş yada ”türbanlı ” gibi toplumdan soyutlama maksatlı lakaplar takarak zırvalasın !

Atatürk’çü ve çağdaş isen ve boş vaktin çoksa ; ahlâksızlığa savaş aç,bizi bizden eden fikir düşmanlarına savaş aç,pkk lıları besleyenlere savaş aç !

Yoksa daha çok görürsünüz üniversitede pkk standlarını !

Türk kızı meta olamaz !
Türk kızı asimile çabalarına zekâsı ile direnecektir !
Türk kızı kanı ve genlerinden dolayı değerlerinden asla taviz vermeyecektir !

Türk kızını kıyafetinden ve en önemlisi inancından ötürü dışlayan budalalar,pkk lı öğrencilere nasıl prim verdiğini elbet bir gün anlayacaktır,fakat iş işten geçmiş olacaktır !

Değerlerini hiçe sayan bir insanın teröristlere lâf etmeye hakkı yoktur !Çünkü bunu yapan daha tehlikelidir.Bu arabozucuların zırvalıkları yüzünden Türkiyenin imajı yırtılmak üzeredir…Yada;hali hazırdaki yırtık git gide büyüyormu demeliydim !

Ahlâkı ile nam salmış ve bu noktada taviz vermeyen bir millet,artık her türlü fikri ahlaksızlığı hoşgörür oldu…Utanmazlığını ise;”şucuyum,bucuyum….” yada en basitinden ”modernim” klişesi ile yaftalar oldu….

Tabi oda haklı zira,ahlâksızlıkla mücadele,cesaret ister,değerleri lâyıkı ile taşımak yürek ister…

Birde Türk gençliği nereye gidiyor demezler mi !!!! HERKESE İYİ ÇELİŞMELER….!

Sahi dünya birincisiyiz demiştim…..Hangi konuda mı ? Resmi bir birincilik yok….Fakat olsaydı hangi konuda olurdu onuda siz bulun lütfen…

betul@gencturkhaber.com
betul@bordobere.com

Reklamlar