Cumhuriyet’ten Turhan Selçuk; AB yolunda ilerleyen muhafazakarlar kesimi, “başı örtülü domuz” olarak çizdi. Selçuk’a sert tepkiler var.

Türkiye’nin AB yolculuğunu karikatürle anlatmaya çalışırken dindar insanlara hakaret eden Turhan Selçuk’a tepki yağdı. Vatandaşlar kadar meslektaşları da çirkin karikatürü sebebiyle Selçuk’u eleştirdi.

HAKARET EDiLiYOR

Cumhuriyet’te dün yayınlanan karikatürü değerlendiren Bedri Koraman, “Türbana ben de karşıyım. Ancak dozu biraz fazla kaçmış gibi geldi” dedi. Karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan ise “çirkin” karikatür hakkında şöyle konuştu:

“Mizah çok daha zarif bir şeydir. çok çirkin bir karikatür. Bu karikatürde insanlara hakaret var. Ne anlatmaya çalıştığını bilmiyorum. Küfür küfürdür. insanlar bu karikatüre bakıp aynı şekilde cevap vermeye kalksalar Turhan Bey çok üzülür. insanlar sorarlar; Aynaya mı baktın çizdin? çirkinliğin küfrün ne mesajı olabilir ki. Ancak holigan birisi yapabilir bunu.”

Karikatürist Latif Demirci de “Karikatüre yorum yapılmaz. Kim ne görmek istiyorsa onu görür”diye konuştu.

öNDER Başkanı Yusuf Ziya Sula, konuyu hukuki platforma taşımadan söz ederken MAZLUMDER yöneticisi Ayhan Bilgen de “Tiksinti verici bir karikatür. Cezalandırılması gerekir.DEDi.

CUMHURiYET GAZETESi E-MAiL: postakutusu@cumhuriyet.com.tr

LüTFEN KINAMA MAiLi ATALIM..!

Reklamlar